Category: Morsowanie

Wielkanocne morsowanie by Piguł

By , 3 kwietnia 2013 21:29

Piguł: To już trzecie moje morsowanie, a drugie w morzu. Tym razem okazją do morsowania było wielkanocne jajeczko :) Zbiórka o 11:30 i  do 12:10 intensywna rozgrzewka … ja dodatkowo dołożyłem sobie 3 km biegu.
Warunki pogodowe dla zwykłego śmiertelnika były skrajnie nieprzyjemne – bardzo silny wiatr ze śniegiem przy temperaturze  odczuwalnej ok. -10 st. C. Temperatura wody ok. 1 st. C. Dla Morsów taka pogoda nie miała żadnego negatywnego wpływu. Równo o godz. 12:10 po „gromkich” życzeniach dla Morsów  z Kołobrzegu i Białogardu (Klub Sopel) od Prezydenta Miasta Kołobrzeg Janusza Gromka, kilkudziesięciu miłośników lodowatych kąpieli zanurzyło się w falach Bałtyku.

Nad głowami kąpiących przelewały się sztormowe fale, twarze smagały tnący wiatr, a z ich buzi o dziwo nie znikał uśmiech i radość ze wspólnej wielkanocnej kąpieli. Kąpiel przebiegała dwuetapowo. Po pierwszych kilkunastu minutach część morsów skorzystała z sauny przed drugim wejściem do morza. Ja należałem do grupy, której przed drugim wejściem do wody wystarczyło kilkaset metrów biegu pomiędzy falochronami.

Kąpiącym Morsom przyglądała się bardzo liczna grupa turystów i mieszkańców. Mamy nadzieję, że część z oglądających przyłączy się do morsów już podczas kolejnej kąpieli … zapraszamy 3. kwietnia 2013 r. godz. 16:30.

Zdjecia

Panorama Theme by Themocracy

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com