Triathlon Kołobrzeg 2014

By , 29 czerwca 2014 20:24

I stało się – Kołobrzeg dołączył do miejsc na mapie Polski gdzie odbywają się imprezy triathlonowe – jak zaczynaliśmy 6 lat temu zawodów trzeba było szukać ze świecą, a dziś… każdy weekend po kilka, zmienia się zmienia :-)

Impreza w Kołobrzegu miała wyróżniać się przede wszystkim odcinkiem pływania prowadzonym w morzu – i trzeba mocno zaznaczyć, rzeczywiście się wyróżniała – przede wszystkim za sprawą warunków atmosferycznych, które jak na Kołobrzeg w zasadzie były standardowe tzn. było zimno i wiał silny wiatr mocno wzburzając morze.

Jeszcze dzień wcześniej organizatorzy „męczyli” się z decyzją przeprowadzenia pływania w basenie portowym (pełnym ropy i szlamu brrr) na szczęści ostatecznie wszystko odbyło się zgodnie z planem co przyznam było dość odważną decyzją ze względów bezpieczeństwa — naprawdę trochę wiało i fale przyprawiały o dreszcze. Ponadto jedna z bojek nie była zbyt pokorna i podczas zawodów mooocno ją znosiło.

Niemniej jednak wszystko obyło się mniej więcej zgodnie z planem ku uciesze wszystkich zawodników który zdecydowali się wystartować (na moim dystansie zrezygnowało ok. 80 osób z 300).

Całe zawody zorganizowane bez większych zastrzeżeń (ta sama poznańska firma co Poznań triathlon) na dwóch dystansach 1/8 i 1/4 IM.

Przemek wybrał 1/8 a ja razem z kolegą debiutantem 1/4.

Cała trasa na pewno nie była „ustawiona” na bicie życiówek ale była ok. Pływanie bardzo trudne i wyczerpujące, na rowerze trochę wiało i a bieg w bardzo przyjemnych okolicznościach przyrody po płaskiej jak stół promenadzie wśród rzeszy kibiców.

Było super, pomimo, że mój wynik daleki od ideału. Za to Przemek na 1/8 wygrał swoją kategorię (GRATULACJE), a Fabian z którym przyjechałem z Poznania oczywiście zrobił życiówkę :-)) – ma facet zacięcie.

1/8 IM  Przemek Kuczera 1:19:41

1/4 IM Fabian d’Espagnac 3:03:44

1/4 IM Krzysztof Stępień 3:04:38

PS. Za 4 tygodnie Poznań Triathlon – chłopaki przygotowujcie się – zapraszam serdecznie, noclegi, wikt i opierunek oczywiście zapewniam u nas. Pamiętajcie żeby zorganizować sobie wolny poniedziałek ponieważ po zawodach w niedzielę świętujemy!!!

Marlon – daj znać jak jedziesz – jeżeli bezpośrednio z GB do POZ to napisz o której masz samolot to wyjadę po Ciebie na lotnisko.

Panorama Theme by Themocracy

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com