GrandPrix Poznania w biegach przełajowych – II edycja

By , 11 grudnia 2010 22:02

W ubiegłym miesiącu ruszyła II ga edycja Grand Prix Poznania w biegał przełajowych. Ponieważ pierwszy start był w przeddzień półmaratonu w Kościanie odpuściłem sobie, niemniej już przy drugim biegu nie mogłem pozostać z boku.

Dodatkowo zmotywował mnie wylicytowany kilka tygodni temu numer startowy „5”. Fajny pomysł w przypadku biegów cyklicznych – orgi wystawiły na allegro pierwsze 10 numerów i można było sobie licytować – zwycięzca aukcji za wylicytowaną kwotę otrzymuje swój numer na wszystkie starty i jest zwolniony z opłaty startowej.

Miałem opory przed dzisiejszym startem, przede wszystkim dlatego, że wczoraj zastosowałem strategią Szwagra z piwami „przed” – przy czym trochę ją zmodyfikowałem i do 3 nad ranem „siedziałem z kumplem przy stole”. Dodatkowo w nocy spadło sporo śniegu. Wszystko to zapowiadało niezła zabawę. I tak w rzeczywistości było. Trasa iście przełajowa w zimowej scenerii, w całości pokryta grubą warstwą  śniegu. Także odczucia podobne jak podczas biegu ku słońcu w Dźwirzynie, tyle że przy temperaturze niższej o ponad 30 stopni. Mimo takich warunków na starcie stanęło prawie 400 osób co wg mnie jest naprawdę b.dobrym wynikiem i jednoznacznym dowodem na to, że w naszym kraju rośnie świadomość uprawiania sportu. Ponieważ moja kondycja ostatnio nie prezentowała się najlepiej więc i wynik nie był zaskoczeniem ,w szczególności jak się weźmie poprawkę na warunki śniegowe i bezpośredni okres przedstartowy :-) Na mecie byłem po 24 minutach i 11 sekundach co dało mi 160 miejsce na 365 startujących.

Jednym słowem do roboty HURPA

Krzysztof Stępień: 24:11  160/365

2 Responses to “GrandPrix Poznania w biegach przełajowych – II edycja”

 1. przemo pisze:

  Piękną zima w Poznaniu u nas niestety jedna wielka plucha. Super frekwencja i wynik jak na początek przygotowań. Pozdrawiam

  Hurpa!

 2. Kris pisze:

  Gratulacje startu i numeru.
  Wyglada na to ze w 2010 nie startowales tylko w styczniu i lutym.
  A jak plywanie? Tak myslalem, ze w 2011 wystartujemy wszyscy w Suszu na polowce. Zapowiada sie niezla impreza. Strona i zapisy na 2011 juz dzialaja. Dostalem tez ostatnio maila o szkolkach triathlonu nastawionych na Susz. Jedna z nich jest w Poznaniu…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Panorama Theme by Themocracy

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com