Nowy Hurpagun – Tomasz Kolasa

By , 27 stycznia 2011 10:22

Wraz z nowym rokiem dołączył do nas Tomasz Kolasa z Kołobrzegu. Tomek pomógł nagłośnić istnienie naszego klubu  na Pomorzu, a przy okazji został sam zarażony jego ideą. Nie bez znaczenia była przy tym widoczna gołym okiem i zaraźliwa pasja Przema

Z wielką przyjemnością witamy Cię Tomku w klubie i życzymy wytrwałości i powodzenia w treningach.
Spotkamy się wszyscy w tym roku w Suszu, gdzie większość z nas stawiała swoje pierwsze triathlonowe kroki. Mam nadzieje że uda Ci się do tego czasu przygotować. Możemy Ci obiecać najlepszy i najgłośniejszy doping. Hurpa!

Kilka słów od Tomka:
pielęgniarz dyplomowany, informatyk, z zamiłowania patrzący w niebo – astronomia, kosmologia. Całe życie uprawiałem różne dyscypliny sportu z nastawieniem na koszykówkę i bieganie. W wieku 21 lat ciężka choroba pokiereszowała moje zdrowie, a zalecenia lekarzy dokonały reszty.
Dodać należy siedzący tryb pracy i nazbierało się zbędnego balastu.
Rok 2011 zacząłem od postanowienia: „RUSZAM SIĘ”. W końcu minęło 5 lat jak rzuciłem papierosy, 2 lata jak rozstałem się z alkoholem. Na co więc dłużej czekać? Okazało się, czekałem na Przemysława Kuczerę, który tak przedstawił mi to co robi, że postanowiłem nakręcić całą machinę medialną w Kołobrzegu, by przybliżyć wszystkim triathlon, dyscyplinę sportu dla każdego oraz całą grupę Hurpaguns. A przy okazji nakręciłem siebie do aktywniejszego życia.

Duże znaczenie miała tu pomoc Przemka, ale z treningu na trening okazało się, że tak naprawdę nakręca mnie Garmin :) To dzięki niemu staram się robić wszystko z treningu na trening lepiej, aktywniej i mądrzej. Moja waga wyjściowa to 109 kg. Po 2 tygodnia jest już 102 kg i dalej spada. Wiem, że mocno nie zaszaleję, ponieważ dużo wcześniej chodziłem na siłownię i troszkę tej masy zostało, ale celem moim jest waga 88 kg. Małymi kroczkami osiągnę to i nic mi w tym nie przeszkodzi. To chyba na razie wszystko słowem wstępu.

Więcej o mnie na: rodzinakolasow.pl

Ps. Spójrzcie na powyższą stronę Tomka – Rewelacja!

9 Responses to “Nowy Hurpagun – Tomasz Kolasa”

 1. Kris pisze:

  Re: 25.06.2011 – Z zakupem garnituru wstrzymaj się do czerwca ;) Znane są przypadki całkowitej wymiany garderoby po kilku miesiącach bycia z Hurpagun’s. Nieprawdaż KS?

 2. Pigul pisze:

  witam wszystkich Hurpagunsów
  Dziękuje za miłe przyjęcie i od razu śpieszę ze sprostowaniem. Jakiekolwiek starty w tym roku są wykluczone :) Dość mocno dostawałem ostatnio po plecach przez kontuzje (a to squash, a to piłka 2 x 2 lub dźwiganie piecyka kolegi zza miedzy). Ten rok traktuje jako powrót do wagi bez zbędnego balastu, zwiększenie siły nóg i ramion (staram się robić na Przemku wrażenie i w miarę dobrze przyswajać nowinki przydatne do prawidłowego kraula – skubaniec mało chwali i tylko skory jest do kar). Postanowiłem trenować przez 6 dni w tygodniu – co drugi dzień marszobiegi przeplatane basenem. Wiem, że to co zrobiłem do tej pory to nic wielkiego, ale dla mnie każdy dzień z dala od biurka, jest niczym ambrozja :) A i wydolność oddechowa powoli daje większe możliwości (20 lat palenia zrobiło swoje). Do usłyszenia, Hurpa

 3. Pigul pisze:

  Witam
  HurpaPakt, czyli: Pola, Ania, Ksenia i Tymoteusz … fajna ekipa juniorów :)
  Można by było dołączyć do składu Błażeja (ur. 26.08.2010). Jak znam życie to odziedziczy po ojcu miłość do sportu i kibicowania :) A głos już ma donośny i będzie mu bardzo potrzebny, bo jako rodowity Poznaniak, będzie musiał stawiać się na każdym meczu ligowym Kolejorza :)
  link do foto:
  http://www.wdq.home.pl/blazej.jpg

 4. anneczka pisze:

  Hej Tomek aka Pigul!
  Witaj w Hurpaguns; milo nam bedzie poznac Ciebie i Twoja rodzine. Zyczymy udanych startow i tych spod Jednosci Narodowej 85a i tych bardziej oficjalnych. Gratulacje z okazji narodzin Blazeja; swietnie ze Tymek bedzie mial kolege w tym babskim klanie PAKT.
  Do zobaczenia w Suszu, albo moze i wczesniej.
  Ania z Pola – memberki fanclub’u Hurpaguns

 5. Marlon pisze:

  Hej Tomek,

  £ubu dubu, £ubu dubu witamy nowego cz£onka naszego klubu :)
  * PIGUL HURPAGUN *
  To juz wiesz kiedy masz kupic garnitur a gdybys jeszcze nie wiedzial jako triatlonista na co przeznaczyc kase ze zbiorki weselnej to przesylam Ci namiary gdzie mozesz je wydac. – http://www.wiggle.co.uk Z tego co wiem to przesylaja do Polski.

  Udanych startow i jeszcze raz witaj w klubie,

  hurpa,

 6. ks pisze:

  Szanowny Panie Tomaszu, działając jako prezes Hurpaguns triathlon team niniejszym wpisuję Pana do grona ludzi zarażonych pasją triathlonu. Tym samym może Pan się czuć jednym z zawodników „międzynarodowej grupy zapaleńców mocno związanych z ziemią kołobrzeską”
  A na serio to witaj w klubie – życzę dużo wytrwałości w pokonywaniu kolejnych barier swojego organizmu i cierpliwości dla najbliższych, gdyż od teraz plan Twojego dnia ulegnie całkowitej zmianie a i struktura wydatków będzie zgoła odmienna o czym napomknął już Marlon :-)
  Do zobaczenia na starcie.
  Hurpa
  KS. IamTri

  PS. Co garderoby to Kris ma 100% racji. Ja wymieniłem wszystko. W workach nie wyglądałem najlepiej.

 7. Pigul pisze:

  Wszystkim serdecznie dziekuje za mile przywitanie. Trenuje 6 dni w tygodniu – marszobiegi, plywanie i rower. Waga leci, sily i wydolnosci przybywa. Ale najwazniejsze ze sie ruszam. To jest moja wygrana. Dzieki Przemo.

 8. mmk pisze:

  super, wreszcie ktos do mnie dolaczyl w sekcji piorkowej,
  biorac pod uwage moje postepy wybieram sie do Suszu za 10 lat,
  mam nadzieje, ze wszystkim wystarczy silnej woli zeby wtedy tam byc,
  do zobaczenia

 9. Pigul pisze:

  a dla całej rodziny Hurpaguns mała ciekawostka z zycia naszego malego miasteczka: Basia rozpoczela treningi … przygotowuje sie do Biegu ku Słońcu … oj bedzie sie dzialo, bedzie :)

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Panorama Theme by Themocracy

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com