Planoiras 2012 – Lenzerheide

By , 16 stycznia 2012 21:52

Pierwsze zawody w sezonie narciarsko-biegowym 2012 zaliczone. “Zaliczone” to chyba jedno z najtrafniejszych określeń w tym przypadku. Równie dobrym kandydatem byłoby “wymęczone” lub “wymordowane”. Otóż nie miałem czasu podjechać przed zawodami do mojego kolegi od smarowania nart i w przeddzień zawodów sam je przygotowałem. Niestety nie spodziewałem się, że temperatura na starcie będzie -10 i użyłem zupełnie nieodpowiedniego wosku. Zresztą, nawet gdybym wiedział, to niemiałbym innej opcji, gdyż tylko taki wosk miałem. Moje narty poprostu przyklejały się do podłoża – moglem wchodzić pod górę na wprost, jak na klasykach. Po pierwszych metrach wiedziałem, że te zawody będę długo pamiętał. Po kilku kilometrach już walczyłem tylko ze sobą, żeby nie zejść z trasy i dołączyć do Ani i Poli, które dzielnie mi kibicowały. Dzięki!

Pogoda i warunki były rewelacyjne – pełna lampa i mnóstwo śniegu.

W tym sezonie startuję jako Batman. Potrzebuję zdecydowanie więcej mocy, ale myśle że przyjdzie z czasem, w końcu to dopiero początki. Zresztą, chyba tylko tej znikomej, aczkolwiek zbawiennej dodatkowej energii zawdzięczam ukończenie zawodów – perspektywa zrezygnowanego Batman’a maszerującego do linii mety z nartami na barkach była nie do zaakceptowania.

W sobotę przed zawodami byłem z Miśkiem na jego drugim w życiu treningu na biegówkach. Misiek zaczyna od klasyka i muszę szczerze przyznać bardzo dobrze mu to wychodziło. Byliśmy w Studen SZ i zrobiliśmy 14km w super warunkach i przy pełnym słońcu. Coś mi się wydaję, że Misiek załapał bakcyla i będzie temat biegówek rozwijał – Powodzenia!

Margani również rozgląda się za nartami do łyżwy i jak tak dalej pójdzie to będziemy śmigać na biegówkach w trójkę!

Podsumowując, był to bardzo trudny pierwszy start w tym sezonie ale tym większa satysfakcja z ukończenia.

Wnioski:

1. Polegaj na profesjonalistach – oddawaj narty kumplom z klubu do smarowania.

2. Batman never gives up!

Hurpa,

GPS, Wyniki, Miejsce mężczyźni: 268/300, w kategorii: 40/44, Wśród Batman’ów miejsce pierwsze! Foty 2012

2 Responses to “Planoiras 2012 – Lenzerheide”

  1. ks pisze:

    Jak na batmana to chyba i tak sukces – nigdy go nie widziałem na nartach więc debiut zawsze jest ciężki :-)
    A na poważnie to chłopaki bawicie się fajnie – zazdroszczę pogody i warunków u nas pada, pochmurno, wieje, zimno itp…. A o tym, że będziecie mieli słońce w weekend wiedziałem jak wracałem w piątek z Francji – niestety mogłem tylko pozazdrościć przez szybkę :-(

  2. przemo pisze:

    Pierwsze koty za płoty, sezon narciarski rozpoczęty i Batman już wymiata.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Panorama Theme by Themocracy

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com