45-ty, 5-ty i 1-wszy Engadin SkiMarathon 2013

By , 16 marca 2013 18:45

Poraz 45-ty, 10-tego Marca, odbył się w dolinie Engadin marathon narciarski z Maloji do S-chanf. Dla mnie był to już 5-ty raz, a dla Marlona, Chrissie Wellington, Pipy Middleton i Batmana – debiut.
Jakoże słońce Batmanowi nie służy, a w zeszłą niedzielę było go aż za wiele, mocno się biedak pod maską spocił. Dodatkowo przy zjazdach, w pozycji pochylonej  maska nachodziła mu na oczy i musiał w tych momentach rezygnować z widzenia i zdawać się na inne zmysły. Batman udzielił dwóch wywiadów dla telewizji SuperHero Channel i po 2h 25minutach dotarł do mety. Na trasie nadzwyczaj entuzjastycznie pozdrawiały go tysiące kibiców.

Już na mecie udało się nam zamienić kilka słów z roześmianą Chrissie, która dotarła do mety kilka sekund przed Marlonem. Pipa Middleton z czasem 2h 48m wymknęła się nam niezauważona.

Jak zwykle marathon w Engadin był niezapomnianym przeżyciem, jednocześnie końcem sezonu zimowego i zwiastunem wiosny. Teraz czas na biegi i rower! Hurpa!

Relacja Marlona:

W ostatnia niedziele razem z Krzychem wzialem udzial w maratonie narciarskim Engadin. Bylo to moje pierwsze starcie na tym dystansie i w dodatku na nartach biegowych. O godzinie 9.30 w pieknych okolicznosciach przyrody i wiosennym juz sloncu rozpoczal sie bieg mojej grupy. Plan nie mogl byc prostszy- dobiec do mety.  Udalo mi sie go wykonac z czasem 3h20min i tym samym zostalem zakwalifikowany na przyszly rok do lepszej grupy. W tym roku na lini startu stanelo ponad 11 tysiecy narciarzy, a mi udalo sie przybiec gdzies w polowie tej stawki.

Start w Engadin to niezwykla impreza w wyjatkowym miejscu. Przy odrobinie szczescia mozna zamienic slowko i zrobic sobie zdjecie z mistrzynia swiata w triatlonie. Polecam wszystkim hurpaguns i wielkie dzieki Krzyskowi za pokazanie mi jak sie nie zabic nart biegowych i wyprawe do St.Moritz. ;)
Hurpa,
Marlon

Zdjęcia:
Telewizyjne podsumowanie Engadin SkiMarathon z wywiadem z Batman’em:

;) Hurpa

7 Responses to “45-ty, 5-ty i 1-wszy Engadin SkiMarathon 2013”

 1. ks pisze:

  No chłopaki – nieźle się bawicie, celebryci, wywiady, splendor :-)
  Po wynikach widać, że czasu nie marnujecie. Mariusz gratulacje za super debiut!!!
  pozdr
  ks

 2. przemo pisze:

  Gratulacje Panowie widzę, że Batman wzbogacił się o nowe gadżety i staje się już rozpoznawalny na szwajcarskich imprezach.
  Może w tym roku uda nam się gdzieś wspólnie wystartować bardzo mocno zastanawiam się nad Poznań Triathlon co by Krzyśkowi było raźniej.

  przemo

 3. ks pisze:

  Chłopaki – do Poznania oczywiście zapraszam – meta jest. Trzeba się tylko spieszyć ponieważ miejsca się kończą.
  pozdr

 4. Pigul pisze:

  Witaj
  wysylam link do zdjec i mojego tekstu z wielkanocnego morsowania w baltyku. zaczynam powoli wracac po kontuzji do wiekszej aktywnosci :)

  http://wdq.home.pl/wielkanocne-morsowanie-2013.zip

  a przy okazji ogromne gratulacje za ukonczenie maratonu :)

 5. przemo pisze:

  To super dzięki Krzysiek!
  Ja się zdecydowałem wpisowe poszło tak więc nie ma odwrotu. Tylko strona organizatora coś szwankuje i nie ma mnie jeszcze na liście.

  Hurpa!

 6. Kris pisze:

  No to rewelacja – kazdy wraca do formy. Powodzenia!
  Tez mnie korci Poznan. Tym bardziej ze zaraz po zawodach jedziemy w trase Hurpa Alps 2013 – trzeba byc w formie ;)
  Pozdry, Hurpa

 7. przemo pisze:

  Dawaj Krzysiek będzie super, ja już jestem na odpowiedniej liście.

  Hurpa!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Panorama Theme by Themocracy

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com